Aneta Jabłońska – Wiącek

 

Nie ważne czy prowadzę zajęcia czy projektuję ogród jestem blisko tego co kocham – przyrody. Nigdy nie planowałam zostać terapeutą, a tak się poukładało, że nim jestem. To wszystko dzięki hortiterapii, która pojawiła się przypadkiem i zawładnęła moim sercem. A uściślając to tylko z nazwy się nagle pojawiła, bo jak się okazało praktykowałam tę terapię odkąd tylko pamiętam tylko nie wiedziałam, że istnieje jej naukowe określenie.

 

Edukacja

2017 Pedagogika specjalna – studia podyplomowe w Olsztynie

2017 Przygotowanie pedagogiczne – studia podyplomowe w Olsztynie

2015 Hortiterapia – studia podyplomowe, Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie

2011 – 2012 Architektura krajobrazu – studia magisterskie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

2007 – 2011 Architektura krajobrazu – studia inżynierskie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Praca zawodowa

Od 2013 roku pracuję w Stowarzyszeniu Wyjątkowe Serce w Olsztynie,

– przez dwa lata pracowałam z niepełnosprawnymi dziećmi w wieku przedszkolnym,

– od trzech lat jestem terapeutą zajęciowym, prowadzę pracownię ogrodniczą. Pracuję z osobami    dorosłymi o różnym stopniu niepełnosprawności

Od 2015 roku powróciłam do zawodu i projektuję ogrody

 

Praca terapeutyczna, warsztaty

W 2014 roku współudział przy tworzeniu sensorycznego placu zabaw, opieka merytoryczna do teraz

Od 2015 roku związana jestem z Katedrą Ogrodnictwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, gdzie jeżdżę ze sowimi podopiecznymi na zajęcia ogrodniczo-florystyczne

2016 warsztaty przyrodniczo-ogrodnicze w „Rajskim Ogrodzie” w Kamionce koło Nidzicy

Od 2016 współorganizacja obozów wakacyjnych dla osób niepełnosprawnych „Jestem dorosły, jestem samodzielny”

Od 2017 roku prowadzę wybrane warsztaty florystyczne w placówkach Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach

Udział w projekcie „Pozytywne Mamuśki”, prowadzenie warsztatów florystycznych i ogrodniczych z elementami hortiterapii dla mam i ich dzieci

 

Konferencje i seminaria

Seminarium dla nauczycieli ogrodnictwa, Hortiterapia, terapia wspomagająca rehabilitację za pomocą roślin ogrodniczych. Terapia w ogrodzie z osobą z porażeniem mózgowym. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Olsztyn, 21-23 luty 2018 (udział czynny)

III Ogólnopolskie Seminarium Naukowe Hortiterapia – w terapii zajęciowej dzieci i dorosłych, Zajęcia z hortiterapii dla uczestników WTZ w Olsztynie. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Olsztyn, 31 marca 2017 (udział czynny)

I Ogólnopolska Konferencja Naukowo-warsztatowa Hortiterapia jako element wspomagający leczenie tradycyjne Warsztaty ogrodnicze drogą do samodzielności, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Poznań, 22 – 23 sierpnia 2016 (udział czynny)

Wystąpienie na Spotkaniu Blogerów Ogrodniczych podczas Gardenii 2016, Hortiterapia – nowa dziedzina ogrodnictwa. Poznań 27 luty 2016 (udział czynny)

II Ogólnopolskie Seminarium Naukowe Hortiterapia jako terapia wspomagająca rehabilitację dzieci i dorosłych Zielone inicjatywy społeczne formą hortiterapii, Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie. Olsztyn, 24-25 sierpnia 2015 (udział czynny)

I Ogólnopolskie Seminarium Naukowe Hortiterapia jako jedna z form arteterapii, Sensoryczny plac zabaw dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu przy Zespole Placówek Edukacyjnych w Olsztynie Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie. Olsztyn, 7 listopada 2014 (udział czynny)

Dodaj komentarz