Hortiterapia gardenia2016

Wielkimi krokami zbliża się największe wydarzenie ogrodnicze w Polsce. Po raz X w Poznaniu nastąpi huczne otwarcie sezonu ogrodniczego w czasie Targów Gardenia 2016.

Będzie to wyjątkowe spotkanie nie tylko ze względu na przypadający jubileusz, ale przede wszystkim na towarzyszące wydarzenia.

W tym roku w czasie Targów ogrodniczych, oprócz możliwości spotkania się z wieloma branżowymi firmami na ich stoiskach, będzie można zagłębić się w temat prospołecznych działań ogrodniczych, oraz pozytywnego wpływu Ogrodu na zdrowie człowieka… a co najważniejsze będzie można z nami porozmawiać na temat Hortiterapii 🙂

Postaramy się w pełni opowiedzieć o istocie i metodach hortiterapeutycznych. Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem, spostrzeżeniami i uwagami. Odpowiemy na nurtujące Was pytania. W czasie targów pokażemy przykładowy projekt ogrodu terapeutycznego. Na jego podstawie wskażemy istotne elementy wspomagające terapię osób z różnymi schorzeniami.
Powiemy czego nie powinno zabraknąć w ogrodzie terapeutycznym, a czego powinno się unikać.Hortiterapia Gardenia mapka Podpowiemy jakie rośliny najlepiej się sprawdzą w pracy z pacjentami.

Zrobimy wszystko aby zarazić Was naszą pasją jeszcze bardziej!  🙂

Zapraszamy na nasze stoisko nr 5,  HALA 6A

Czwartek 25.02.2016 – godz: 9.00 – 17.00                

Piątek 26.02.2016 – godz: 9.00 – 17.00                    

Sobota 27.02.2016 – godz: 9.00 – 16.00

 

Oprócz możliwości osobistego porozmawiania z nami na temat Hortiterapii zapraszamy na seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa organizowane przez redakcję „Zieleni Miejskiej” oraz Międzynarodowe targi Poznańskie. Tematem przewodnim X edycji spotkania będzie „Zieleń, która aktywizuje i edukuje”.

Podczas seminarium zamierzamy przyjrzeć się bliżej potrzebom mieszkańców miast – mówi Judyta Więcławska, redaktor prowadząca Zieleni Miejskiej. – Zwrócimy przy tym uwagę na aktywizację zarówno dzieci, dorosłych, jak i seniorów, uwzględniając przy tym ich ewentualne dysfunkcje fizyczne, psychiczne bądź umysłowe. Oprócz tego, nasze spotkanie będzie oscylować wokół tematyki szeroko pojmowanej edukacji. Przyjrzymy się możliwościom i formom edukowania społeczeństwa, ukazując dobre praktyki. Położymy nacisk na sensoryczne postrzeganie i ocenę przestrzeni miejskiej, w tym oczywiście na tereny zieleni – dodaje.

zielen-ktora_aktywizuje Hortiterapia

Zapraszamy na naszą prelekcję pt: Hortiterapia – innowacyjna metoda terapii zajęciowej w Polsce.  – CZWARTEK 25 LUTY

Szczegółowy program spotkania można pobrać TUTAJ

UWAGA – aby móc bezpłatnie uczestniczyć w seminarium należy się zarejestrować TUTAJ

 

Wartymi zwrócenia uwagi wydarzeniami w czasie X edycji Międzynarodowych Targów Gardenia 2016 sa takie wydarzenia jak:

targi-produktow-swiatecznych-i-okazjonalnych-special-days-2016

  • Towarzyszące Targi SPECIAL DAYS jest to nowatorski projekt, którego celem jest stworzenie areny spotkań dla przedstawicieli branży artykułów dekoracyjnych oraz florystów. Myślę, że będzie można tam znaleźć niesamowite materiały urozmaicające zajęcia z Hortiterapii 🙂
    Przy okazji Special Days odbędą się ciekawe warsztaty i pokazy florystyczne. Więcej informacji TUTAJ.

 

  • Interdyscyplinarne warsztaty projektowe pt. „Zmienny ogród dla kultury”.  

warsztaty_maleskierowane do osób zainteresowanych tematem prospołecznego projektowania terenów zieleni w mieście. Więcej informacji TUTAJ.

 

Gardenia 2016 – to wydarzenie w którym na prawdę warto wziąć udział. Potwierdzi to prawie każdy miłośnik ogrodów wszelkiego rodzaju. Na bieżąco będziemy Was informować o ciekawych wydarzeniach w czasie Targów. A już niedługo będziecie mogli od nas otrzymać darmowe zaproszenia, więc zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz profil na Facebooku.

plakat gardenia2016