Mamy zaszczyt poinformować, że zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w 2. Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „INNOWACJE W TERAPII ZAJĘCIOWEJ” Perspektywa międzynarodowa, nauka, edukacja, praktyka. Organizatorem wydarzenia jest Pracownia Terapii Zajęciowej Katedry Geriatrii i Gerontologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Konferencja odbędzie się 5 i 6 marca 2019r. w Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, przy ul. Rokietnickiej 8.

Jako Ogród leczy jesteśmy partnerem tego wydarzenia, ponadto będziemy mieli swój udział w sesjach: wykładowej i warsztatowej.

W drugim dniu wydarzenia przybliżymy uczestnikom temat hortiterapii.

W godzinach 14-15 w czasie V sesji wykładowej,  Mariusz Warachim i współpracujący z nim fizjoterapeuta Aleksander Kolański wygłoszą referat pod tytułem  „Możliwość wykorzystania hortiterapii przez terapeutów zajęciowych”. Zaprezentowane zostaną wybrane techniki terapii ogrodowej na przykładzie zajęć prowadzonych dla pacjentów Zakładu Pielegnacyjno-Opiekuńczego im. ks. J. Popiełuszki w Toruniu.

Po sesjach wykładowych i podsumowaniu konferencji , w godzinach 15.15-18 odbędzie się sesja warsztatowa, w czasie której swój „Warsztat hortiterapeutyczny” będzie miała Gabriela Walerych, która pokaże w praktyce techniki terapii ogrodowej. Zajęcia będą trwały 60 min. i zorganizowane zostaną dla 15 uczestników. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.

 

Strona wydarzenia: http://www.innowacje-tz.ump.edu.pl/index.php

Komunikat: http://www.innowacje-tz.ump.edu.pl/do_pobrania/komunikat2.pdf

Warsztaty: http://www.innowacje-tz.ump.edu.pl/do_pobrania/warsztaty.pdf?fbclid=IwAR0vbCfw-FPWBifefu5XxzhTZMacMOneRMbCHwVtUtRCHcRHiZXS7wimico